Jak vybrat parní hrnec

Někdo upřednostní skládací pařáček z nerez oceli, který jednoduše vloží do hrnce, jiný se s tím nespokojí a chce si pořídit kompaktní sestavu. Nicméně se shodneme na tom, že vaření v páře se stalo v posledních pár letech velmi oblíbenou technikou.

50a3acfb-58c8-47ca-995c-d9d1273cd685_1-f8a175c303d4fdd0d4a6f317e5c121beVýhodou je, že parní hrnec uvaří od masa a zeleniny až po rýži a obiloviny skoro vše. V kuchyni tak ušetříte spoustu času, co se týče přípravy, tak i mytí nádobí. Vše vaříte v jednom, přesto odděleně a nemísí se vám tak jednotlivé chutě. Parní hrnce disponují jednotlivými patry. Záleží, co chcete v parním hrnci připravovat.

food-steamerPokud je to pouze zelenina, vystačíte si s parním sítem. Je levné, jednoduché a pracuje téměř stejně. Nevýhodou je však fakt, že vám nebude pasovat do každého hrnce a také s ním bude horší manipulace. Při vytahování se můžete opařit, když nebudete dostatečně opatrní. Za ceny těchto parních vložek nemůžete čekat dokonalost. Začaly se také vyrábět silikonové pařáky, ale zase – nebudou fungovat ve všech hrncích, i když mají rafinovanější a praktičtější úchyty. Hodí se do středních nebo větších hrnců. Výhodné je, že silikon hrnce nepoškrábe.

Elektrické parní hrnce

hamilton-beach-digital-food-steamerJejich výhodou je, že můžete vařit více věcí najednou, např. zeleninu, maso i luštěniny. Stačí nastavit, popř. dolít vodu a časovač se sám vypne. Pracují na jednotlivých úrovních ve stejnou dobu. Výhodné modely naleznete u značky Tefal. Nabízí různé velikosti, a tak vám nehrozí, že zůstane nějaký člen rodiny hladový.

Parní hrnec Tefal má velký objem, takže zajistí najedení všech, kvalitní zpracování bezstarostné používání a praktické vyhotovení i snadné skladování. Zdravý způsob vaření si vás našel sám. Odoláte mu nebo podlehnete? Zdraví máme jen jedno a s touto technikou si tělo i rychle vyčistíme od toxinů. Jedině dostatečná porce vitamínů a dalších cenných prvků nám pomůže odrazit útoky virů a bakterií.